موفقیت در صادرات

12 مرحله شما را به موفقیت در صادرات می‌رساند

12 مرحله شما را به موفقیت درصادرات می‌رساند

موفقیت در صادرات _ تحقیقات بازار به شما کمک می‌کند تا برای موفقیت در صادرات، بازار هدف درست، رقبا در بازار، مشتریان، کانال‌های توزیع و بهترین راه برای تبلیغ محصول خود را شناسایی کنید.

مرحله اول: پتانسیل موفقیت در صادرات

برای موفقیت در صادرات ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا کسب و کار صادرات برای شما مناسب است یا نه. از شرکت خود و مدیران و صاحبان شرکت خود بپرسید که آیا به صادرات متعهد هستند؟ آیا واقعا محصولات و خدمات شرکت شما برای بازار صادرات و موفقیت در صادرات آماده هستند؟

مرحله دوم: آمادگی برای موفقیت در صادرات

منابع فعلی شرکت خود را بررسی کنید:

آیا شما منابع مالی دارید؟

آیا کارکنانی دارید که به صادرات اختصاص داده شده باشند؟

آیا ادبیات مناسب برای فروش دارید؟

آیا کارت کسب و کار (بازرگانی) دارید؟

آیا لیست قیمت ها را دارید؟

آیا وب سایت و مالکیت معنوی را ثبت کرده اید؟

آیا شما در پایگاه داده فرصت‌های صادراتی ثبت نام کرده اید؟ (با ثبت نام در پایگاه داده فرصت‌های صادراتی،  اطلاعاتی در مورد فرصت‌های بازار دریافت می‌کنید).

مرحله سوم: محصول و بازار هدف را انتخاب کنید

برای موفقیت در صادرات باید از قوانین بازار کسب‌وکار، به‌ ویژه در مورد موضوعاتی مانند وظایف و تشریفات اداری درک و آگاهی کامل داشته باشید. همچنین ممکن است بخواهید از بازار و  یا با توزیع‌کنندگان و نمایندگان بالقوه ملاقات کنید. با انجام این کار، ممکن است شما مزیت یادگیری دستاوردهای بالقوه بازار را از طریق قرار ملاقات با مشتریان احتمالی داشته باشید.

مرحله چهارم: تحقیق و بررسی بازارهای خارجی

برای برنامه‌ریزی صادرات خود باید محصول و بازار هدف خود را شناسایی کنید و داده‌ها را جمع‌آوری کنید. تحقیقات بازار به شما کمک می‌کند تا بازار هدف درست، رقبا در بازار، مشتریان، کانال‌های توزیع و بهترین راه برای تبلیغ محصول خود را جهت رسیدن به موفقیت در صادرات شناسایی کنید.

به مرکز اطلاعات کسب‌و‌کار پایگاه‌ داده فرصت‌های صادراتی که مطالب جامع از جمله پایگاه داده‌های آنلاین را برای کمک به شما در تحقیقات خود فراهم می‌کند مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات در مورد بازار با دفتر پایگاه داده فرصت‌های صادراتی تماس بگیرید.

مرحله پنجم: طرح کسب و کار صادرات

برنامه‌ریزی برای هر سازمان ضروری است. قبل از شروع یک طرح، بازاریابی همه جانبه برای شرکت‌ها ضروری است. تا یک طرح کسب‌و‌کار صادراتی را تهیه کنند زیرا این سند می‌تواند درخواست وام را پشتیبانی کند. جزئیات کسب‌و‌کار را مشخص می‌کند، نقاط قوت شرکت را توضیح می‌دهد و مهمتر از همه به ارزیابی کسب‌وکار کمک می‌کند. در حقیقت بدون برنامه‌ریزی مناسب احتمال موفقیت در صادرات کاهش می‌یابد و احتمال برای ورشکست شدن وجود دارد.

مرحله ششم: فروش و بازاریابی

فروش و بازاریابی این اجازه را می‌دهد تا مشتریان شما از کسب‌وکار و همچنین محصولات و خدمات شما آگاهی کامل داشته باشند. از طریق فروش و بازاریابی دیگران متوجه می‌شوند که شرکت شما چه چیزی را ارایه می‎دهد. بسیاری تصمیم می‌گیرند به سادگی تلاش‌های بازاریابی خود را گسترش دهند. چرا که “تاکتیک های بازاریابی مداوم” منافع مشتری را در فصل ویژه، تبلیغات، محصولات جدید و یا خدمات ارائه می‌دهد. برای موفقیت در صادرات، بازاریابی‌ای را می‌توان خوب و موثر دانست که کسب‌وکار شما را از دیگر رقبا جدا کند.

برای مشاهده‎ ی ادامه‎ ی مراحل موفقیت در صادرات این مقاله‌ را بخوانید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *