مراحل موفقیت در صادرات

12 مرحله شما را به موفقیت در صادرات می‌رساند

در ادامه مراحل ذکر شده در رابطه با صادرات و به ویژه موفقیت در صادرات، مراحل تکمیلی در این پست نیز شما را به سمت موفقیت در صادرات هدایت می‌کند.

مرحله هفتم: کانال های توزیع و استراتژی های ورود به بازار را انتخاب کنید

این مرحله نیز به عنوان بخش جدایی ناپذیر از صادرات، کانال‌هایی برای توزیع لینک‌های ضروری است که کالاهای تولید‌کننده به مصرف‌کننده نهایی می‌رسد. چه صادرات مستقیم باشد چه صادرات غیر مستقیم. برخی از شرکت‌ها ممکن است دلایل مشابهی برای ورود به تجارت صادراتی داشته باشند اما استراتژی ورود به بازار و مسیری که طی می شود ممکن است از یکدیگر متفاوت باشد.

مرحله هشتم: قیمت صادرات

شرکت‌ها برای موفقیت در صادرات باید بهترین و مناسب‌ترین مکانیزم قیمت‌گذاری صادرات را برای کسب‌وکار خود تعیین کنند. قیمت‌گذاری برای صادرات، درآمد یک شرکت را تعیین می‌کند.

موضوعی که بسیار مهم است این است که یاد بگیریم چگونه به طور موثر یک استراتژی قیمت‌گذاری را انتخاب کنیم. این امر باعث می‌شود تا حاشیه سود حداکثر، منابع بهینه سازی و حجم فروش افزایش یابد.

 مرحله نهم: رسمی کردن قرارداد توزیع

رسمی کردن یک قرارداد توزیع بین صادرکننده و توزیع‌کننده کشورها (خریدار، واردکننده، نماینده فروش خارج از کشور) بسیار حیاتی است. زیرا از سوء تفاهم‌های آینده جلوگیری می‌شود. توافقنامه توزیع به وضوح وظایف و مسئولیت‌های هر یک از طرفین را مشخص می‌کند.

مرحله دهم: صادرات سفارش‌ها به صورت امن و مطمئن  

یک عنصر مهم برای هر شرکتی تمایل به حفظ وفاداری مشتری خود و حفظ حضور تجاری خود است. مشتریان نیز انتظار دارند که شرکت ها امانت‌دار آن‌ها باشند. یک چرخه سفارش عادی به طور معمول با سفارش های امن، و در بیشتر موارد با سفارش مجدد، پایان می یابد. از آنجاییکه، نجات یک شغل به فروش ها بستگی دارد، مذاکره و پیگیری با مشتریان جهت دریافت سفارشات ایمن بسیار مهم می باشد.

مرحله یازدهم: معاملات و اسناد صادراتی

شما باید مستندات صادراتی مورد نیاز برای صادرات محصولات یا خدمات خود را بدانید؛ زیرا ممکن است با توجه به صنایع خاص و یا بازارهای بین‌المللی، متفاوت باشد.

داشتن مدارک و اسناد صادراتی به طور کامل موضوع مهم و حیاتی می‌باشد؛ زیرا از تاخیر در پردازش و ترخیص کالا از گمرک جلوگیری می‌کند. هر گونه تاخیری در حمل و نقل بر وفادار ماندن مشتری به شما و اعتبار کسب‌وکار شما به شدت تاثیر بدی می‌گذارد.

مرحله دوازدهم: مسائل مالی

داشتن یک درک خوب از روش‎های مختلف پرداخت برای حل و فصل ضروری است؛ تا اطمینان حاصل شود که شما مناسب‎ترین شرایط پرداخت برای معاملات تجاری خود را انتخاب کرده و وجه آن را دریافت می‌کنید.این یک عنصر حیاتی در تجارت صادرات است؛

زیرا شما برای خرید کالاها یا خدمات به منظور تولید و ارائه خدمات به مشتریان نیاز به پول نقد دارید. شما همچنین باید درک درستی از نوسانات نرخ ارز داشته باشید؛

زیرا نوسانات می تواند سودآوری و قیمت‌گذاری را تحت تاثیر قرار دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *